Laird Technologies IAS GPST821/18503PTSM
GPST821/18503PTSM picture photo
Mfg. Part Number
GPST821/18503PTSM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT CELL/PCS/GPS TRI BAND 1.25"
Datasheet Download
GPST821/18503PTSM.pdf
Availability of GPST821/18503PTSM
QUANTITY
GPST821/18503PTSM Order Process
Ship out your order
Specifications of GPST821/18503PTSM
Internal Part NumberEIS-GPST821/18503PTSM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)860MHz, 1.575GHz, 1.9GHz
Frequency Range824MHz ~ 896MHz, 1.575GHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands3
VSWR-
Return Loss-
Gain3dBd
Power - Max-
Features-
Termination-
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)1.250" (31.75mm)
ApplicationsGPS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GPST821/18503PTSM
Related LinksGPST821/, GPST821/18503PTSM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
GPST821/18503PTSM Details Description
Related parts for GPST821/18503PTSM
CAP FILM 2700PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 205MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
PROGRAMMER UNIVERSAL 48-PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM YLW TRANSP .530"L datasheet.pdf