Murata Electronics North America GQM1875C2E100GB12D
GQM1875C2E100GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E100GB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E100GB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E100GB12D
QUANTITY
GQM1875C2E100GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E100GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E100GB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E100GB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E100GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E100GB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E100GB12D
TERM FORK VYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
FIXED IND 450UH 3A 200 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC CTLR ON/OFF PUSHBUTTON 10-DFN datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECT BUTTON W/ NEON FOR PBS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 24V 76.8V 3.2A datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC RADIAL datasheet.pdf