Murata Electronics North America GQM1875C2E120FB12D
GQM1875C2E120FB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E120FB12D
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E120FB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E120FB12D
QUANTITY
GQM1875C2E120FB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E120FB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E120FB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E120FB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E120FB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E120FB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E120FB12D
SENS PROX CAP PNP-NO NOSHIELD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 STR GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 120V datasheet.pdf
REAR STRIP GUIDE datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P TH PLUG AN WC datasheet.pdf
330UF 16V 6,5X18MM 85C 2500H datasheet.pdf