Murata Electronics North America GQM1875C2E130GB12D
GQM1875C2E130GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E130GB12D
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E130GB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E130GB12D
QUANTITY
GQM1875C2E130GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E130GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E130GB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E130GB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E130GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E130GB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E130GB12D
FIXED IND 27UH 2MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3MM RT ANG SMD datasheet.pdf
IC DELAY LINE 7TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.195" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 3POS+1GND SCREW datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf