Murata Electronics North America GQM1875C2E1R3CB12D
GQM1875C2E1R3CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E1R3CB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E1R3CB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E1R3CB12D
QUANTITY
GQM1875C2E1R3CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E1R3CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E1R3CB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E1R3CB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E1R3CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E1R3CB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E1R3CB12D
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTO SENSOR FSH 5MM PNP 1MC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM datasheet.pdf