Murata Electronics North America GQM1875C2E220JB12D
GQM1875C2E220JB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E220JB12D
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E220JB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E220JB12D
QUANTITY
GQM1875C2E220JB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E220JB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E220JB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E220JB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E220JB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E220JB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E220JB12D
CAP FILM 0.039UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V JB 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUSION 37MM datasheet.pdf