Murata Electronics North America GQM1875C2E2R0CB12D
GQM1875C2E2R0CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E2R0CB12D
Brief Description
CAP CER 2PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E2R0CB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E2R0CB12D
QUANTITY
GQM1875C2E2R0CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E2R0CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E2R0CB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E2R0CB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E2R0CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E2R0CB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E2R0CB12D
IC MOSFET DRIVER 1CHANNEL 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.0 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
RCVR MOD FIBER OPTIC SERCOS SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf