Murata Electronics North America GQM1875C2E330FB12D
GQM1875C2E330FB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E330FB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E330FB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E330FB12D
QUANTITY
GQM1875C2E330FB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E330FB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E330FB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E330FB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E330FB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E330FB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E330FB12D
RES 59K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFJ05A/AE05/AFJ05A datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LAMP INCAND 60V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf