Murata Electronics North America GQM1875C2E390FB12D
GQM1875C2E390FB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E390FB12D
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E390FB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E390FB12D
QUANTITY
GQM1875C2E390FB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E390FB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E390FB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E390FB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E390FB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E390FB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E390FB12D
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PATCH PNL 19" RJ45 CAT3 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf