Murata Electronics North America GQM1875C2E470FB12D
GQM1875C2E470FB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E470FB12D
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E470FB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E470FB12D
QUANTITY
GQM1875C2E470FB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E470FB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E470FB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E470FB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E470FB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E470FB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E470FB12D
CIR BRKR 2.5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 24POS SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 2.71"L X 1.91"W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 14HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V U2J 1206 datasheet.pdf