Murata Electronics North America GQM1875C2E5R0CB12D
GQM1875C2E5R0CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E5R0CB12D
Brief Description
CAP CER 5PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E5R0CB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E5R0CB12D
QUANTITY
GQM1875C2E5R0CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E5R0CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E5R0CB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E5R0CB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E5R0CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E5R0CB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E5R0CB12D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS datasheet.pdf