Murata Electronics North America GQM1875C2E7R0BB12D
GQM1875C2E7R0BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E7R0BB12D
Brief Description
CAP CER 7PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E7R0BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E7R0BB12D
QUANTITY
GQM1875C2E7R0BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E7R0BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E7R0BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E7R0BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E7R0BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E7R0BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E7R0BB12D
IC 80C51 MCU 4K OTP 20-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
GT SERIES 3000VA 208V TOWER DBL datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-219AB datasheet.pdf
CTV 22C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
MOSFET P-CH 45V 7A SOP8 datasheet.pdf