Murata Electronics North America GQM1875C2E9R0BB12D
GQM1875C2E9R0BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E9R0BB12D
Brief Description
CAP CER 9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E9R0BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E9R0BB12D
QUANTITY
GQM1875C2E9R0BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E9R0BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E9R0BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E9R0BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E9R0BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E9R0BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E9R0BB12D
IC INVERTER DL 4-INPUT 20SOEIAJ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 4A DO201AD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 910PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf