Murata Electronics North America GQM1875C2E9R1BB12D
GQM1875C2E9R1BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E9R1BB12D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E9R1BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E9R1BB12D
QUANTITY
GQM1875C2E9R1BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E9R1BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E9R1BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E9R1BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E9R1BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E9R1BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E9R1BB12D
HOOK-UP SOLID 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CABLE LVD 9XDSUB 68HP 1.5M datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.291 NYLON NRTL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL MCB2130 + ULINK2 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1.8K OHM 16DIP datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf