Murata Electronics North America GQM1885C1H240GB01D
GQM1885C1H240GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C1H240GB01D
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C1H240GB01D.pdf
Availability of GQM1885C1H240GB01D
QUANTITY
GQM1885C1H240GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C1H240GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C1H240GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C1H240GB01D
Related LinksGQM1885C1, GQM1885C1H240GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C1H240GB01D Details Description
Related parts for GQM1885C1H240GB01D
IC INTERFACE SMARTCARD 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf