Murata Electronics North America GQM1885C2A1R3BB01D
GQM1885C2A1R3BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A1R3BB01D
Brief Description
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A1R3BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A1R3BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A1R3BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A1R3BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A1R3BB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A1R3BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A1R3BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A1R3BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A1R3BB01D
CAP CER 0.015UF 250VAC X7R 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO204AC datasheet.pdf
6 CH. L-C FILTER W/ESD WLCSP15 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 220VWM 371.1VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
ANT WHIP 1/4W 380-400MHZ BLACK datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 2% 0.15W 1505 datasheet.pdf
LACING TAPE NYL VIN/RES WHT 500' datasheet.pdf
PMI T-3 1/4 INCAND MINI BAY datasheet.pdf
THERMOELECT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf