Murata Electronics North America GQM1885C2A4R7BB01D
GQM1885C2A4R7BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A4R7BB01D
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A4R7BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A4R7BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A4R7BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A4R7BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A4R7BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A4R7BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A4R7BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A4R7BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A4R7BB01D
JUMPER-H1506TR/A3048A/H1504TR10" datasheet.pdf
CONV DC-DC 150W 48VIN 2.5V POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf