Murata Electronics North America GQM1885C2A5R0BB01D
GQM1885C2A5R0BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A5R0BB01D
Brief Description
CAP CER 5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A5R0BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A5R0BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A5R0BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A5R0BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A5R0BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A5R0BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A5R0BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A5R0BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A5R0BB01D
MOSFET P-CH 60V 11A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf