Murata Electronics North America GQM2195C1H200GB01D
GQM2195C1H200GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C1H200GB01D
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C1H200GB01D.pdf
Availability of GQM2195C1H200GB01D
QUANTITY
GQM2195C1H200GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C1H200GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C1H200GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C1H200GB01D
Related LinksGQM2195C1, GQM2195C1H200GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C1H200GB01D Details Description
Related parts for GQM2195C1H200GB01D
FAN IMP MTRZD 175X69MM 12VDC datasheet.pdf
CONN PIN IDC 30POS LONG W/O EAR datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 50POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf