Murata Electronics North America GQM2195C1H300GB01D
GQM2195C1H300GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C1H300GB01D
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C1H300GB01D.pdf
Availability of GQM2195C1H300GB01D
QUANTITY
GQM2195C1H300GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C1H300GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C1H300GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C1H300GB01D
Related LinksGQM2195C1, GQM2195C1H300GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C1H300GB01D Details Description
Related parts for GQM2195C1H300GB01D
IC REG LDO 1.8V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
RES 499 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A 4XDFN datasheet.pdf