Murata Electronics North America GQM2195C1H330JB01D
GQM2195C1H330JB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C1H330JB01D
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C1H330JB01D.pdf
Availability of GQM2195C1H330JB01D
QUANTITY
GQM2195C1H330JB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C1H330JB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C1H330JB01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C1H330JB01D
Related LinksGQM2195C1, GQM2195C1H330JB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C1H330JB01D Details Description
Related parts for GQM2195C1H330JB01D
MEMORY CARD FLASH 18GB datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T9 5.71" datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
WRISTSTRAP JEWEL DUAL ONYX 6'CRD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IC CONTACTLESS READER NAR000 datasheet.pdf
TERMINAL TST (PPT/35) datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 96MA 20 OHM TH datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf