Murata Electronics North America GQM2195C1H620GB01D
GQM2195C1H620GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C1H620GB01D
Brief Description
CAP CER 62PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C1H620GB01D.pdf
Availability of GQM2195C1H620GB01D
QUANTITY
GQM2195C1H620GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C1H620GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C1H620GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C1H620GB01D
Related LinksGQM2195C1, GQM2195C1H620GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C1H620GB01D Details Description
Related parts for GQM2195C1H620GB01D
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 256LBGA datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 170MA 2.5 OHM datasheet.pdf