Murata Electronics North America GQM2195C1H910JB01D
GQM2195C1H910JB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C1H910JB01D
Brief Description
CAP CER 91PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C1H910JB01D.pdf
Availability of GQM2195C1H910JB01D
QUANTITY
GQM2195C1H910JB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C1H910JB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C1H910JB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C1H910JB01D
Related LinksGQM2195C1, GQM2195C1H910JB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C1H910JB01D Details Description
Related parts for GQM2195C1H910JB01D
IC REG BUCK 5V 0.5A 14-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 2AG datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 7A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 42PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNGL STG 6A SNAP-IN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 70MM datasheet.pdf