Murata Electronics North America GQM2195C2A110GB01D
GQM2195C2A110GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2A110GB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2A110GB01D.pdf
Availability of GQM2195C2A110GB01D
QUANTITY
GQM2195C2A110GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2A110GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2A110GB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2A110GB01D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2A110GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2A110GB01D Details Description
Related parts for GQM2195C2A110GB01D
CONN TNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf