Murata Electronics North America GQM2195C2A5R0BB01D
GQM2195C2A5R0BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2A5R0BB01D
Brief Description
CAP CER 5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2A5R0BB01D.pdf
Availability of GQM2195C2A5R0BB01D
QUANTITY
GQM2195C2A5R0BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2A5R0BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2A5R0BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2A5R0BB01D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2A5R0BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2A5R0BB01D Details Description
Related parts for GQM2195C2A5R0BB01D
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 122MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC ENCODER HALL SENSOR 16-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#P datasheet.pdf
KJA 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf