Murata Electronics North America GQM2195C2A8R0DB01D
GQM2195C2A8R0DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2A8R0DB01D
Brief Description
CAP CER 8PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2A8R0DB01D.pdf
Availability of GQM2195C2A8R0DB01D
QUANTITY
GQM2195C2A8R0DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2A8R0DB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2A8R0DB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2A8R0DB01D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2A8R0DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2A8R0DB01D Details Description
Related parts for GQM2195C2A8R0DB01D
CAP FILM 0.39UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 1KCT/600CT datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY SWITCHING 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
OSC XO 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 433MA 800 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf