Murata Electronics North America GQM2195C2E120JB12D
GQM2195C2E120JB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E120JB12D
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E120JB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E120JB12D
QUANTITY
GQM2195C2E120JB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E120JB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E120JB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E120JB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E120JB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E120JB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E120JB12D
LCD 4 DIGIT .7" REFL datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC AMP FILTER W/SHUTDOWN 10-UMAX datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 17000UF 50V SCREW datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf
IC DDR1 512M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf