Murata Electronics North America GQM2195C2E150GB12D
GQM2195C2E150GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E150GB12D
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E150GB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E150GB12D
QUANTITY
GQM2195C2E150GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E150GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E150GB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E150GB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E150GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E150GB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E150GB12D
RES SMD 348K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf