Murata Electronics North America GQM2195C2E151GB12D
GQM2195C2E151GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E151GB12D
Brief Description
CAP CER 150PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E151GB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E151GB12D
QUANTITY
GQM2195C2E151GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E151GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E151GB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E151GB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E151GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E151GB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E151GB12D
BOX ABS BLACK 4.25"L X 2.63"W datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 2GB 240DIMM datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 300MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 35MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 390MA 1.15 OHM datasheet.pdf
MICRO 21C S 120" WHT datasheet.pdf