Murata Electronics North America GQM2195C2E2R2BB12D
GQM2195C2E2R2BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E2R2BB12D
Brief Description
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E2R2BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E2R2BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E2R2BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E2R2BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E2R2BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E2R2BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E2R2BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E2R2BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E2R2BB12D
CONN D-SUB RCPT HD 78P SER 90 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
BRACKET WALL HANGER 8X8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 476 I/O 1020BGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
D SUB FE ANG 7W2_S4_50 OHMS_BRAC datasheet.pdf
TERM SPLICE 3" datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf