Murata Electronics North America GQM2195C2E300JB12D
GQM2195C2E300JB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E300JB12D
Brief Description
CAP CER 30PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E300JB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E300JB12D
QUANTITY
GQM2195C2E300JB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E300JB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E300JB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)