Murata Electronics North America GQM2195C2E3R3CB12J
GQM2195C2E3R3CB12J picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E3R3CB12J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E3R3CB12J.pdf
Availability of GQM2195C2E3R3CB12J
QUANTITY
GQM2195C2E3R3CB12J Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E3R3CB12J
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E3R3CB12J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E3R3CB12J
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E3R3CB12J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E3R3CB12J Details Description
Related parts for GQM2195C2E3R3CB12J
FIXED IND 1.8UH 160MA 950 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 10 OHM 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf