Murata Electronics North America GQM2195C2E5R1BB12D
GQM2195C2E5R1BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E5R1BB12D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E5R1BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E5R1BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E5R1BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E5R1BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E5R1BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E5R1BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E5R1BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E5R1BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E5R1BB12D
IC DELAY LINE 5TAP 40NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC II 3.3V 80-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 4A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
BEVEL LONG REACH 60 1.0MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf