Murata Electronics North America GQM2195C2E6R2DB12D
GQM2195C2E6R2DB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E6R2DB12D
Brief Description
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E6R2DB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E6R2DB12D
QUANTITY
GQM2195C2E6R2DB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E6R2DB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E6R2DB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E6R2DB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E6R2DB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E6R2DB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E6R2DB12D
HOOK-UP SOLID 20AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CABLE 2RCA MALE-MALE 5M datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF5%275VAC RADIAL datasheet.pdf