Murata Electronics North America GQM2195C2E9R1DB12D
GQM2195C2E9R1DB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E9R1DB12D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E9R1DB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E9R1DB12D
QUANTITY
GQM2195C2E9R1DB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E9R1DB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E9R1DB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E9R1DB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E9R1DB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E9R1DB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E9R1DB12D
INSERT VOLT SELECTOR PEM MARKED datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS RT-ANGL TERM DIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
COLLET FFA.1S. - 5.2MM DIA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
17W2 F SOLDER CUP 20A POWER datasheet.pdf