Murata Electronics North America GQM2195C2ER30BB12D
GQM2195C2ER30BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2ER30BB12D
Brief Description
CAP CER 0.30PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2ER30BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2ER30BB12D
QUANTITY
GQM2195C2ER30BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2ER30BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2ER30BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2ER30BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2ER30BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2ER30BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2ER30BB12D
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 40MHZ 28-QSOP datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 10A FASTN datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 643V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf