Murata Electronics North America GQM22M5C2H160GB01L
GQM22M5C2H160GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H160GB01L
Brief Description
CAP CER 16PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H160GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H160GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H160GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H160GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H160GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance16pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H160GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H160GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H160GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H160GB01L
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 12VOUT 2W datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS PNL MNT PIN datasheet.pdf