Murata Electronics North America GQM22M5C2H220GB01L
GQM22M5C2H220GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H220GB01L
Brief Description
CAP CER 22PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H220GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H220GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H220GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H220GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H220GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H220GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H220GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H220GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H220GB01L
RES 3.6K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
POT LINEAR POSITION datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 157VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT CP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 10V 10W datasheet.pdf
FAN 70X15MM 12VDC 27 CFM datasheet.pdf