Murata Electronics North America GQM22M5C2H3R0CB01L
GQM22M5C2H3R0CB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H3R0CB01L
Brief Description
CAP CER 3PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H3R0CB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H3R0CB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H3R0CB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H3R0CB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H3R0CB01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H3R0CB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H3R0CB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H3R0CB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H3R0CB01L
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 45.1584MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TOOL CRIMP 8 STEP MINI PNEU datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 16P 152MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf