Murata Electronics North America GQM22M5C2H470GB01L
GQM22M5C2H470GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H470GB01L
Brief Description
CAP CER 47PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H470GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H470GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H470GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H470GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H470GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H470GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H470GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H470GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H470GB01L
RES 360 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 38 POS .197 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
RAIL SUPPORT KIT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.5A 120 MOHM TH datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf