Murata Electronics North America GQM22M5C2H910GB01L
GQM22M5C2H910GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H910GB01L
Brief Description
CAP CER 91PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H910GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H910GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H910GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H910GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H910GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H910GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H910GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H910GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H910GB01L
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER SAW 1.855GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 1:8 100MHZ 28QSOP datasheet.pdf
HEADER 14POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 674 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 2000 Gates, 270MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf