Murata Electronics North America GQM22M5C2H9R0DB01L
GQM22M5C2H9R0DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H9R0DB01L
Brief Description
CAP CER 9PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H9R0DB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H9R0DB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H9R0DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H9R0DB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H9R0DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H9R0DB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H9R0DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H9R0DB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H9R0DB01L
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
CONN HEADER XA 9POS 2.5MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET 16-22AWG CRIMP MX23A datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
MINI MI II 3POS W/CLIP ASSY datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 8UDFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN PCB datasheet.pdf