Murata Electronics North America GQM22M5C2HR75BB01L
GQM22M5C2HR75BB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2HR75BB01L
Brief Description
CAP CER 0.75PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2HR75BB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2HR75BB01L
QUANTITY
GQM22M5C2HR75BB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2HR75BB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2HR75BB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.75pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2HR75BB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2HR75BB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2HR75BB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2HR75BB01L
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/YLW DIFF datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 1W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 150 OHM 800MA SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 13000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf