Murata Electronics North America GR332DD72J473KW01L
GR332DD72J473KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR332DD72J473KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.047UF 630V X7T 1210
Datasheet Download
GR332DD72J473KW01L.pdf
Availability of GR332DD72J473KW01L
QUANTITY
GR332DD72J473KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR332DD72J473KW01L
Internal Part NumberEIS-GR332DD72J473KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR332DD72J473KW01L
Related LinksGR332DD72, GR332DD72J473KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR332DD72J473KW01L Details Description
Related parts for GR332DD72J473KW01L
IC DELAY LN 256TAP 73.75NS 16DIP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.1A 92 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 21 POS .098 PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 27-30AWG .187 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONNECTION RAIL SILVER datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 1M, 24VAC datasheet.pdf