Murata Electronics North America GR431BR7LA471KW01L
GR431BR7LA471KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR431BR7LA471KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Datasheet Download
GR431BR7LA471KW01L.pdf
Availability of GR431BR7LA471KW01L
QUANTITY
GR431BR7LA471KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR431BR7LA471KW01L
Internal Part NumberEIS-GR431BR7LA471KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR431BR7LA471KW01L
Related LinksGR431BR7L, GR431BR7LA471KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR431BR7LA471KW01L Details Description
Related parts for GR431BR7LA471KW01L
RES 18 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-UMAX datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
EMI SUPPRESSION FERRITE UH CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf