Murata Electronics North America GR431BR7LA471KW01L
GR431BR7LA471KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR431BR7LA471KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Datasheet Download
GR431BR7LA471KW01L.pdf
Availability of GR431BR7LA471KW01L
QUANTITY
GR431BR7LA471KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR431BR7LA471KW01L
Internal Part NumberEIS-GR431BR7LA471KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR431BR7LA471KW01L
Related LinksGR431BR7L, GR431BR7LA471KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR431BR7LA471KW01L Details Description
Related parts for GR431BR7LA471KW01L
RES 1.5K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SC70-4 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR MFP14S datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
512 MB COMPACTFLASH CARD datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 3 DB datasheet.pdf
SGE-225-2-0360 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf