Murata Electronics North America GR44-1CH912J50-Z100
GR44-1CH912J50-Z100 picture photo
Mfg. Part Number
GR44-1CH912J50-Z100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GR44-1CH912J50-Z100.pdf
Availability of GR44-1CH912J50-Z100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GR44-1CH912J50-Z100 Order Process
Ship out your order
Specifications of GR44-1CH912J50-Z100
Internal Part NumberEIS-GR44-1CH912J50-Z100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GR44-1CH912J50-Z100 today.
SeriesGR44-1CH912
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GR44-1CH912J50-Z100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGR44-1CH9, GR44-1CH912J50-Z100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR44-1CH912J50-Z100 Details Description
Related parts for GR44-1CH912J50-Z100
RES SMD 29.4KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SW MINI SNAP ACTION SPDT 5A datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
LENS PUSHBUTTON RED SQUARE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 32POS NPN INPUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 330 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 900 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf