Murata Electronics North America GRJ188R71E224KE11D
GRJ188R71E224KE11D picture photo
Mfg. Part Number
GRJ188R71E224KE11D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
GRJ188R71E224KE11D.pdf
Availability of GRJ188R71E224KE11D
QUANTITY
GRJ188R71E224KE11D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ188R71E224KE11D
Internal Part NumberEIS-GRJ188R71E224KE11D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ188R71E224KE11D
Related LinksGRJ188R71, GRJ188R71E224KE11D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ188R71E224KE11D Details Description
Related parts for GRJ188R71E224KE11D
TVS DIODE 82VWM 189VC R6 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 4.5A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
COLLET FGG.1B. - 4.2MM DIA datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf