Murata Electronics North America GRJ21AR72E682KWJ1D
GRJ21AR72E682KWJ1D picture photo
Mfg. Part Number
GRJ21AR72E682KWJ1D
Brief Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
GRJ21AR72E682KWJ1D.pdf
Availability of GRJ21AR72E682KWJ1D
QUANTITY
GRJ21AR72E682KWJ1D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ21AR72E682KWJ1D
Internal Part NumberEIS-GRJ21AR72E682KWJ1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ21AR72E682KWJ1D
Related LinksGRJ21AR72, GRJ21AR72E682KWJ1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ21AR72E682KWJ1D Details Description
Related parts for GRJ21AR72E682KWJ1D
IC ADC 8BIT MPU COMP 18-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2.0X6.3MM SMT datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf