Murata Electronics North America GRJ21BR71E225KE01L
GRJ21BR71E225KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ21BR71E225KE01L
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRJ21BR71E225KE01L.pdf
Availability of GRJ21BR71E225KE01L
QUANTITY
GRJ21BR71E225KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ21BR71E225KE01L
Internal Part NumberEIS-GRJ21BR71E225KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ21BR71E225KE01L
Related LinksGRJ21BR71, GRJ21BR71E225KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ21BR71E225KE01L Details Description
Related parts for GRJ21BR71E225KE01L
JUMPER-H2788TR/C2065V/X 12" datasheet.pdf
PANEL SIDE 63X20X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 2% 50VDC 1913 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf